Mobilne żurawie wieżowe w Warszawie i okolicach

żurawie wieżowe mobilne

Żurawie wieżowe to najbardziej rozpoznawane maszyny budowlane, które są charakterystyczne dla placów budowy nie tylko w dużych miastach. Bez żurawia budowlanego ciężko byłoby wznosić wysokie wieżowce czy inne wysokie budynki, które symbolizują nowoczesność i rozwój dzisiejszych aglomeracji miejskich. We współczesnej branży budowlanej można spotkać stacjonarne żurawie budowlane, a także mobilne żurawie wieżowe.

Żurawie wieżowe mobilne

Żurawie wieżowe na kołach to rozwiązanie, które łączy najmocniejsze strony żurawia wieżowego oraz dźwigu teleskopowego. Sprawą oczywistą jest to, że żuraw wieżowy jest szybszy, a przez to bardziej uniwersalny i przydatny niż żurawie teleskopowe. Właśnie dlatego firma Spierings podjęła się stworzenia zbliżonego do doskonałości żurawia wieżowego na podwoziu kołowym. Praktyczniejszym, od standardowego żurawia budowlanego jest taki, który ma możliwość samodzielnego przemieszczania się. Mobilne żurawie wieżowe zwiększają wydajność pracy i sprawiają, że realizacja zleceń przebiega znacznie sprawniej. Nic tylko korzystać!

W Polsce mobilny żuraw wieżowy Spierings to nowość, która znana jest na zachodzie, chociażby w Holandii. W Polsce jesteśmy prawdopodobnie jedyną firmą, która dysponuje mobilnym żurawiem wieżowym z zasięgiem do 60 metrów.

Zalety stosowania mobilnych żurawi wieżowych

Stosowanie żurawi wieżowych osadzonych na podwoziu kołowym ma szereg zalet. Żuraw wieżowy to najlepszy widok dla operatora maszyny – kabina operatora w dźwigach Spierings może być osadzona na szczycie lub w połowie wieży. Takie rozwiązanie zapewnia operatorowi optymalną widoczność w trakcie pracy, a jak wiadomo – bardzo dobra widoczność w pracy dźwigów na wysokości to jedna z podstaw i warunek konieczny dla bezpieczeństwa.

Do obsługi żurawi mobilnych Spierings potrzebny jest jeden człowiek – nie potrzeba dodatkowych osób do montażu wysięgnika czy osadzania balastu. Dźwig budowlany mobilny zostanie przygotowany do pracy przez operatora, który samodzielnie doskonale sobie poradzi z ustawieniem maszyny oraz z jej obsługą. Rozstawienie maszyny do pracy trwa około 30 minut! Wyjątkiem są sytuacje, gdy grząska nawierzchnia, na której ma pracować żuraw, wymaga dodatkowego przygotowania podłoża na podpory żurawia.

żurawie wieżowe mobilne

Mobilne żurawie wieżowe to szybkie ruchy. Te maszyny pracują znacznie szybciej niż dźwigi z wysięgnikiem teleskopowym. Zmiana wysięgu odbywa się poprzez poruszanie lekkim, 200-kilogramowym wózkiem, a nie podnoszeniem ciężkiego ramienia o masie kilkunastu ton.

Dodatkowym walorem stosowania żurawi mobilnych jest fakt, iż większość z nich może być zasilana elektrycznie z budowy. Wymagane jest napięcie trójfazowe 400V. Takie rozwiązanie umożliwia zmniejszenie kosztu wynajmu, zadbanie o środowisko, a także ograniczenie hałasu.

Oferujemy mobilne żurawie wieżowe

Nasza firma oferuje zarówno wynajem żurawi wieżowych, jak i wynajem mobilnych żurawi wieżowych w Warszawie. Zachęcamy do kontaktu. Z pewnością dobierzemy rozwiązania, które spełnią oczekiwania klienta w każdym calu. Z przyjemnością udostępnimy nasze żurawie wieżowe w Pruszkowie, Piasecznie, Warszawie i okolicach, ale jesteśmy otwarci na współpracę również na terenie całego kraju.

Podnosimy i dźwigamy na najwyższym poziomie!

wynajem mobilnych żurawi wieżowych