Żurawie wieżowe w grach i symulatorach

żurawie wieżowe

Żurawie wieżowe są marzeniem wielu małych chłopców, a i wielu dorosłych chciałoby zasiąść w kabinie operatora na dużej wysokości i zobaczyć świat z góry. Nie każdemu jednak jest dane wykonywać pracę dźwigowego i spełnić to marzenie, dlatego ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z symulatorów i gier, które dostępne są na tabletach i smartfonach. Dzięki nim można choć w taki sposób realizować usługi dźwigowe i pobawić się wielkimi maszynami, które dźwigają, podnoszą i budują.

Symulatory gier dźwigowych

Jedną z najnowszych gier tego typu jest Constructions Simulator 2 – dzieło niemieckiej firmy zajmującej się produkcją gier. To jedna z wielu gier na tablet czy smartfon, dzięki której można poczuć się jak właściciel firmy budowlanej czy dźwigowy i obsługiwać żurawie wieżowe, dźwigi samochodowe i samojezdne, żurawie teleskopowe, ładowarki budowlane, koparki i szereg innych maszyn stosowanych w branży budowlanej. W grze gracz ma do dyspozycji 36 maszyn budowlanych, wiernie odwzorowanych według realnie istniejących maszyn producentów takich jak Liebherr.

Zadaniem gracza, a jednocześnie bohatera gry, jest prowadzenie małej, ale bardzo ambitnej firmy budowlanej, która ma ambicję być liderem w branży nie tylko budownictwa, ale również nieruchomości. Rozwój firmy możliwy jest dzięki realizacji usług dźwigowych i prac budowlanych, takich jak budowa nowych budynków mieszkalnych i hal przemysłowych, modernizacja ulic i budowa nowych dróg, modernizacja mostu kolejowego, przenoszenie i podnoszenie maszyn i towarów na duże wysokości. Wszystkie prace mogą być realizowane dzięki wspomnianym żurawiom wieżowym i dźwigom, które odgrywają w grze bardzo ważną rolę.

Oczywiście gra to nie rzeczywistość. W prawdziwym życiu operator żurawi wieżowych i dźwigów ma przed sobą bardzo odpowiedzialne zadanie, musi zapewnić bezpieczeństwo sobie, maszynie, otoczeniu, ludziom przebywającym w pobliżu miejsca pracy. W grze można skorzystać z kolejnego życia lub zacząć od nowa. Symulator jest jednak ciekawą rozrywką, dobrą zabawą, po którą sięgają nawet prawdziwi dźwigowi, dla których praca i pasja to jedno, a możliwość zabawy dźwigami i żurawiami podczas gry to kolejny sposób na rozwijanie dźwigowej pasji.

wynajem mobilnych żurawi wieżowych